Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /var/www/vhosts/powerfullclub.com/caddebostan.powerfullclub.com/index.php on line 12  POWERFULL

​MASAJ


KLASİK MASAJ (İSVEÇ MASAJI):Vücuda kısmen (lokal) veya tamamen uygulanır. Dolaşım hızını arttırarak dokuları - hücreleri canlandırır, dolaşımı düzenler, kas gerilimini azaltarak konsantrasyonu güçlendirir. Kişiyi günün yorgunluklarından ve stresinden kurtarır. Rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesini sağlar.

REFLEKSOLOJİ MASAJI: Ayaklar vücudumuzun aynasıdır prensibinden yola çıkılarak belirginleşir ve uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturur. Ayak tabanında belirli refleks noktalara bası uygulanır. Ayakta her bir nokta vücutta belli organ ve dokuları temsil eder. Refleksoloji bir tür denge masajıdır ve kişinin kendini fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlar. Ayakta belli noktalara kişinin verdiği tepkilere göre vücuttaki sorunlar tespit edilip onarılmaya çalışılır. Refleksoloji ayaklarda bedenin tüm bölgelerine, organlarına ve sistemlerine karşılık gelen refleks noktaları olduğu ve bu noktaların beden anatomisinin aynası olduğu prensibine dayanan bir sanattır.  
                                                                                      

THAI MASAJI: Temel yapısını Hint yoga ve Çin tıbbı oluşturur. Tayland’da 2.500 yıldan bu yana yapılan geleneksel şifa sanatlarından biridir. Vücudun enerji akımını canlandırır, esnekliği arttırır, stresi azaltır, iç organları uyarır ve vücudun enerji sistemini dengeler.

SHIATSU MASAJI: Temelini Çin kökenli akupresür ve geleneksel Japon terapilerinden alır. Bu terapi bedenin kendi kendini iyileştirme yetisini harekete geçirir ve bozulan dengeyi onarmaya çalışır. Vücudun postürel bütünlüğünü destekler. 

SELÜLİT MASAJI: Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış, toksik madde birikimine yol açar. Selülit tedavisinin en önemli ayağı masajdır. Selülit masajı kan dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar. Selülit masajı deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarlarının çapının daraltılması ve kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar. Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesi, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksik maddelerin vücuttan atılmasını sağlar.

AROMATERAPİ MASAJI: Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağlarını kullanarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici özelliğe sahiptir. Bu masajda oluşan etki hem yapılan temas hem de uygulanan yağın kimyasal özelliği ile olmaktadır. Aromatik öz yağların keyifli kokusu duygusal kaynaklı fiziksel sıkıntılar üzerinde çok etkilidir. Beynimiz koku ve dokunma gibi farklı kaynaklardan farklı sinyallerle devamlı uyarılır.

ANTİ-STRES MASAJI: Kasları gevşetici rahatlatıcı etkisi vardır. Anti-stres masajı sayesinde kas ve dokuların gevşemesi sağlanır, gerilimi etkin olarak giderir.

SPOR MASAJI: Kas sertliklerinin ve kramplarının zararlı yan etkisinden koruyarak bunların sebep olacağı kas zedelenmesi, lif kopmalarını önler. Kan dolaşımını aktive ederek enerji veren besin maddelerinin dokulara daha kolay ve çabuk erişmesine imkan sağlar. Kalp ve dolaşım sisteminin işini kolaylaştırır, organlar arası fonksiyonel hormonoyi düzenler genel bir rahatlama verir. Ruhsal yönden gergin olanları sakinleştirir, sinirlerdeki ve kaslardaki acının azalmasını sağlar ve kas gerilmesini önler.

RELAX MASAJ: Kişiyi rahatlatarak günün stresini vücudundan atmasına yardımcı olur. Manüplasyonlar yavaş ve sakindir. Kan dolaşımını hareketlendirir, kalp atışların düzenler, oksijenin beyne rahatça ulaşmasını sağlar. Vücudun tüm yorgunluğunu alır.